Σεμινάριο «Οργανοληπτική Αξιολόγηση Ελαιολάδου και Νομοθεσία» με την κα Έφη Χριστοπούλου
![οργανοληπτικο εργαστηριο κρητης](https://www.oliveoiltastinglab.gr/wp-content/uploads/2018/05/7964-seminars-400x267.jpg)
![](https://www.oliveoiltastinglab.gr/wp-content/uploads/2018/05/unnamed.jpg)
Ολοκληρώθηκε το Σάββατο 2 Ιουνίου 2018, με μεγάλη επιτυχία και πολλές συμμετοχές, το ενδιαφέρον σεμινάριο μας «Οργανοληπτική Αξιολόγηση Ελαιολάδου και Νομοθεσία» με δοκιμές δειγμάτων από τις κυριότερες ελληνικές ποικιλίες
Εισηγητής ήταν η κα Έφη Χριστοπούλου, Xημικός εμπειρογνώμονας της Ε.Ε. και του Διεθνούς Συμβουλίου Ελαιοκομίας, με εμπειρία στην οργανοληπτική μέθοδο από το 1982 έως σήμερα.
Χώρος Διεξαγωγής: Εργαστήριο Οργανοληπτικής Αξιολόγησης Ελαιολάδου της ΑΣ Ρεθύμνου «ΕΝΩΣΗ Α.Σ.Ρ»